Asmenybės judėjimas

 

 

Sėkmingam gyvenimui – ypatingai svarbus judėjimas. Ir ne tik fizinis – išorinis, bet ir vidinis. Kaip kūnas ima glebti be krūvio, taip asmenybė, degraduoti be progreso.

Neseniai konsultavau vieną moterį. Žiūrint į viršelį atrodė, kad ji tipiška, sėkminga „femme fatale“, tačiau pokalbio posūkiai buvo netikėti.  Ji atrodė sumišusi, nors gyvenime jau buvo pasiekusi be galo daug, tačiau jautėsi prislėgta, o pokalbio metu ryškėjo didelis pesimizmas, nepasitenkinimas savimi, kas vedė link prastos nuotaikos, depresijos, apatijos ir nepilnavertiškumo komplekso.

Kur buvo jos problema?

Ji sustojo.  Sustojo tobulėti asmenybės srityje. Po visų karjeros pasiekimų ji jautėsi išvargusi ir vietoje lengvo ir minkšto nusileidimo, pasirinko absoliučiai laisvą kritimą – neveiksnumą, kas įtakojo vidinį šoką ir atitinkamą savijautą. Žinoma, viskam yra metas pradėti, kaip ir tam tikras metas stabtelti ar baigti, tačiau ne mažai žmonių, tiek viena, tiek kita padaro arba per anksti arba per vėlai.

Pokalbio metu pasiteiravau, kokia yra pagrindinė jos svajonė šiuo metu? Ji pripažino norinti "išeiti" iš šios būsenos ir jaustis taip, kaip jautėsi iki tol. Problema buvo akivaizdi – jos tikslas kalino ją susikurtame savijautos rate, nes tikslas buvo savijauta, o ne konkreti priemonė ją pasiekti.

Pasiūliau prisiminti ar sugalvoti prieš tai buvusį ar naują tikslą, kuris nebūtų susijęs su tema, kuri jos gyvenime, rodės, jau yra išsemta (karjera). Užduotis pasirodė ne tokia lengva, mat dauguma tikslų, akivaizdžiai ribojosi su karjeros sąvoka ir pasiekimais – tai normalu, nes moteris visą gyvenimą gyveno būtent karjeros sūkuryje. Tam, kad palengvinti užduotį, pasiūliau nukeliauti į laikus, kai karjera ir jos verpetai moteriai dar nerūpėjo ir čia mes aptikome tai, ko ieškojome. Moteris prisiminė  savo seną troškimą išmokti  italų kalbą. Tai ir padėjo pratęsti jos kelią asmeninio tobulėjimo link, kas išsprendė asmeninius nepatogumus ir leido toliau gyventi pilnavertį, orų ir įdomų gyvenimą.

Nepaisant to, kiek metų bebūtų, kiek pasiekimų suskaičiuotume, niekada nesustokime, judėkime į priekį, kurkime, nes asmenybei nuolat reikalingas  maistas, kurį kuria mūsų svajonės, tikslai ir troškimai.

 

Justinas