Milijonas būdų Kaip tapti sėkmingu?

 

Ar kada skaitėte knygą "x dalykų kurie..“ padarys jus laimingais, padės išspręsti problemas, pavers jus tikru troškimų objektu, sukraus milijoną ir pan.? Veikiausiai taip, nes antraštėje užkoduoti dideli troškimai ir, rodos, patraukliai nedidelis skaičius veiksmų, jiems pasiekti. Be to ir pardavimų statistika byloja – sėkmės istorijos yra naiviai šluojamos iš knygynų lentynų.

Tokias knygas skeptiškai įvardinu tuščiai loterijos bilietais. Sėkmės formulė yra ”placebo“, kaip ir knyga, kuri pasakoja kaip susikurti trokštamą gyvenimą.

Klausiate kodėl? Todėl, kad sėkmė neturi savo konkrečios formos, apibrėžimo, formules ar algoritmo. Net jos interpretacijos smarkiai skiriasi žmonijos gretose. Sėkmė yra kompleksiškai unikali ir nepakartojama, tad užmirškite apie tai, kad kartodami milijonieriaus patarimu teisingais įvardinamus veiksmus, tapsite milijonieriais. Net jei konkretūs veiksmai ir atvedė individą į sėkmę, tai atvedė būtent tą konkretų individą, kuris jautė tai ką jautė, darė tai ką darė ir taip kaip darė. Suprantate, įvardinti paties veiksmo pavadinimą yra per maža. Pavyzdžiui, aš Jums pasakysiu – kas dieną darykite po 200 atsispaudimų, tam kad sustiprintumėte savo krūtinę arba kas savaitę susipažinkite su vienu žmogumi, tam, kad pasisektų X versle. Ar tai pakankama sėkmei pasiekti? Paviršutiniškai mąstant – taip, bet ar tikrai žinote, kokio tipo atsispaudimus daryti reikia ar su kokiais žmonėmis susipažinti? Jei verslininkas postringauja apie tai, kad jo veiksmus kartojant galima užsidirbti turtus, per daug nedžiūgaukite. Sėkmei atkartoti reikia tų pačių unikalių sąlygų, tačiau jei pats žmogus tobulai negeba atkartoti savo veiksmų, kaip tą gali padaryti kitas?

Dažnai tokios knygos motyvuoja, skatina veikti, pakreipia kita linkme, tačiau jos milijonų neuždirba, jos neįsprendžia asmeninių problemų ar nepaverčia jūsų sekso simboliu. Kiekviena sėkmės istorija yra unikali kaip ir kiekvienas žmogus, kuris tą istoriją kuria.

Linkiu neperdegti, jei matote kad knygos nepadeda pasiekti to ko tikėjotės. Nenusivilkite kad net ir tūkstantį kartų pakartojus 8 elementarius veiksmus jūs nepakilote į orą. Knygos yra teorija, o teorija yra grįsta milijonais prielaidų, kurias realiame gyvenime tenka sutikti ir įveikti patiems. Sėkmė vienur ar kitur gali turėti bendrą tendenciją, bet ne konkrečią formą ar kryptį.

Reikia tikėti, norėti, atkakliai siekti ir gebėti pritaikyti savą ar kitų sukauptą patirtį konkrečiose aplinkybėse.

 

Tad sėkmės beieškant savojo recepto!

 

Justinas