UX

geresnis rytojus jau daugiau nei dešimtmetį kuriamas ne pažadų, o vartotojo patirties (UX) ir pasitenkinimo pagrindu.
grįžtamasis ryšys taip užvaldė verslą, kad ne viena įmonė juo pasitiki labiau nei miglotu kokybės vadybininku. pasitiki taip, kad net leidžia šiam veikti it natūralios atrankos dėsniui savaime išvalančiam rinką nuo neigiamą patirtį kuriančių kirmėlių.
ir ne be reikalo.
uber, airbnb, amazon, ebay… na, velniop, ir paskutiniai naudoti manolesiai.lt, citybee ar tūkstančiai kt. tarpininkų ir tiekėjų supranta, kad praėjo laikai, kai užtenka tiesiog gerai suteikti paslaugą ar parduoti prekę. tą padaryti reikia tiesiog geriau. geriau nei konkurentas, geriau nei vakar, geriau nei sau.
kambaryje paliktas butelaitis putojančio, bilietai į mėgiamos grupės pasirodymą, malonus kvapas ir laikraštis taxi automobilyje ar siuntinyje kartu su preke įpakuotas kaloringas skanėstas su palinkėjimu nesustambėti… nes niekam neįdomu atsakinėti į jūsų brukamus sumautus klausimynus. niekas nenori skirti “šiek tiek” laiko įvertinti jūsų suteiktą paslaugą.
pasaulį jau seniai valdo one clickas, žvaigždutės, common sensas ir BIG DATA.
tad mokykis. įsisavink. naudok.

beje, neseniai teko lankytis Helsinkyje. taip, laimingiausios šalies sostinėje. ir nekeista kodėl jie tokie laimingi. čia UX pagrindu važiuoja praktiškai viskas, net ir neadekvačiu laikomas viešasis sektorius. mygtuko “kaip jums patiko suteikta paslauga” principą mačiau ir savo poliklinikoje. nekvestionuosiu pateikimo, bet paspaudus “gerai”, išvydau tai, ko seniai nemačiau – droviai taupytą viešojo sektoriaus darbuotojos Danutės šypseną.
buvo gera? buvo. ir man, ir Danutei, ir, tikiu, visiems tiems, kurie atėjo po manęs.

daugiau spalvų > instagram.com/jkisieliauskas