YOLO kaina

buvimas internete yra tarsi sėdėjimas tatuiruočių salono kėdėje. viskas, ką čia darome yra sekama, o veiksmai tampa vis naujomis inspiracijomis meistrui, dailinančiam mūsų virtualų kūną amžiais išliekančiomis tattoo.
viskas būtų šaunu, bet dažniausiai dalykus darome ne todėl, kad <argumentas>, bet todėl, kad yolo. o internetai neapčiuopiami, tad yolo goes on steroids
bet kaip išmokti atsakomybės ir išrankumo ten, kur yolo?

ukrainiečių kompanija, sukūrusi socialinį tinklą “Nimses” veiksmų internete kainą įprasmino paprasta idėja: gyveni = gauni nimses valiutos, kuria gali atsiskaitinėti už veiksmus socialiniame tinkle. nori kažką pasakyt? mokėk. nori spausti “patinka”? mokėk dar kartą. arba – gauk kitų tinklo dalyvių nimsių už jiems patikusį tavo turinį. progresyvesni verslai Kijeve nimsius net ėmė keisti į realius produktus, kaip pvz. puodelį kavos.

tačiau ką daryti jei tradiciniuose socialiniuose tinkluose niekas nieko nekainuoja?
ereputacijos eroje kiekvienas yolo kainuoja. pvz draugo pasipiktinimą. pvz prarastus sekėjus. pvz darbo vietą. pvz santykius. pvz BK… ir tai dar ne viskas, nes po to, kai palaikinam idiotišką, bet smagų turinį, algoritmas jau žino, kokį turinį mums pasiūlyti kitą kartą.
sėkmės!